منتدى تركمان سورية .... من أجل تركمان َموحد....
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

Yazanın imanına kurban olayım

Yazanın imanına kurban olayım Empty Yazanın imanına kurban olayım

مُساهمة من طرف Robert De Niro السبت أكتوبر 10, 2009 3:10 am

GÜN IŞIĞI

Yazanın imanına kurban olayım!..

SERVET KABAKLI
servet.kabakli@tercuman.com.tr

BİR mektup... Her satırı mill” şuurla, mill” sancıyla yazılmış bir mektup... Bu mektubu gönderen delikanlı, 'kaderin ta kendisiyle' izah edilebilecek bir garip tecelliyle, Türkiye sınırları dışında doğan bir Türk genci... O Suriye'de yaşama savaşı veren '1 milyon milliyetçi Türk'ün', Bayır Bucak Türkmenleri'nin gönüllerine, ruhlarına tercüman olmak üzere yazmış aşağıdaki satırları...
Siz sayın ki bu mektubu e-posta kutuma yollayan, Türkiye'de vaziyeti idare edenler 'monolog' yaparken, kan ağlayan Türkmeneli'nden, Kerkük'ten, şu anda ABD askerlerinin ve onların azgın yalakaları çapulcu aşiret talancılarının işgali altındaki Tel Afer'de can veren binlerce Türkmen kardeşimizin birinden geliyor!.. Siz sayın ki; Çin esareti altında inim inim inleyen, ana rahmindeki bebeklerin bile katledildiği, 'esir ve mazlum atayurdumuz' Doğu Türkistanlı bir delikanlı göndermiş bu mektubu... Siz sayın ki, Kandil Dağı'nda, işgalci efendilerinden kahpelik kursu alan bölücü PKK çetesinin mayınlı tuzağında şehit olan bir Mehmetçiklerimizden birinin kardeşi göndermiş...
Okuyun lutfen, yazanın o kurban olduğum ruhuyla, şuuruyla, aşkıyla, imanıyla okuyun...
Türkçe'nin tadı...
'SELAMÜN aleykum değerli ağabeyim, Ağabeyim diyorum ya inşaallah bir mahzuru yoktur veya saygısızlık etmemişimdir size karşı... İsmim Turgay. 18 Mart 1980 doğumluyum. Suriye Bayır Bucak Türkmenleri'ndenim. stanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.
Değerli Ağabeyim, 2 gün önce tesadüfen Tercüman Gazetesi'ni aldım (perşembe günü) ve sizin o mükemmel yazınızı okudum bugün de devamını okumak için yine aldım ve okudum... İnanamıyorum Servet Abim, sizler neredesiniz, var mı sizin gibi düşünenler? Ya da bizler nasıl rastlayamıyoruz sizin gibi düşünen büyüklerimize?.. Köşenizde yazdıklarınıza tamamen ve bütün kalbimle katılıyorum. Sanki benim kafamdakileri yazmışsınız. Okurken o kadar heyecanlandım ki anlatamam size... Her gün aklımdan çıkmayan ve her düşündüğümde içimi parçalayan aşırı şekilde rahatsız olduğum konulara değindiniz... Ben bu konuları sadece çok yakın bir iki arkadaşımla konuşabiliyorum. Onların da bana ne kadar katıldıklarını bile bilmiyorum.Türkiye'de okumak her BAYIR BUCAK gencinin hayalidir. Çok azımızın bu hayali gerçek oluyor. İnanılmaz bir şeydir, insanın tüylerini diken diken eden bir hayaldir bu... Türkiye'ye gideceksin, orada herkes Türkçe konuşuyor... Sokakta herkes Türkçe konuşuyor; bakkal, manav, devlet dairelerindeki memurlar, polis, asker, herkes Türkçe konuşuyor!.. Bu inanılması güç bir durum... Türkçe konuştuğumuzda kimse ters ters bakmayacak bize, devlet dairelerinde 'Türkçe konuşmak yasak' diye bağırmayacaklar bize... Okulda 'Türkmen misin' diye sorup öğrencisi, hocası küçümsemeyecek... Ve daha neler neler!..Türkçe hazırlık yılımız Gazi Üniversitesi'ndeydi. Orada bütün bu saydıklarım vardı... Sağ olsunlar hocalarımız da bizlere olması gerektiği gibi sahip çıktılar... Her şey hayalini kurduğumuz gibiydi...
Canımızı veririz!..
AMA... Ama Türkiyemizi tanıdıkça bazı gördüklerimiz, öğrendiklerimiz bizi kahretmeye başladı... Sağ-sol diye ayırmışlar kardeşlerimizi...Akıl almayacak bir durum bu. Nasıl olur da birbiriyle savaşır ve binlerce Türk genci ölür... Ağabeyim, solcusu olsun, ülkücüsü olsun, o yıllarda ölen kardeşlerimizin hepsi, o dönemin en cesurlarıydılar bence ve ülke için bir felakettir bu... Öyle bir çatışmaya giren insan sıradan değildir, en cesurlardandırlar. Kim yaptırdı bu katliamları, Türkiye'nin o zamanki yöneticileri yıllar boyunca nasıl göz yumdular buna?.. Beş bin civarında Ülkücü Türk Milliyetçisi, Anadolumuzun yiğit evlatları şehit olmuş. Bunlar aklıma geldikçe ağlamaklı oluyorum!.. Ağabeyim, şu günlerdeki akıl almaz olaylara da çok üzülüyorum. Türk'üm diyemez hale geldik neler oluyor Türkiye'mizde?.. Nedendir bu kadar taviz, nedir oynak, kaypak, kendilerine göre başka, bize göre başka Avrupa kriterleri?.. Anlamıyorum sen TÜRKİYE'sin arkadaş, sana insanlığı Avrupa mı öğretecek?.. Ne haddine.. AB nalıncı keseri gibi her şeyi kendine istiyor. Onun için televizyon kanallarıyla, gazeteleriyle sanki Türkiye'mizi işgal etmişler. Türk aile yapısını, dizilerle, saçma sapan programlarla bitirmeye çalışıyorlar...
Servet Ağabeyim, size ve Tercüman gazetemize hayran kaldım. Allah sizlerden razı olsun. Unutmayınız, biz de varız!.. Bayır Bucak Türkleri de var!.. Orada, Suriye sınırları içinde, öz vatanlarında ve maalesef misak-ı mill” sınırları dışında 1 milyon Türk milliyetçisi yaşıyor; zorluklar içinde baskılar altında olsa dahi... Her türlü baskının, asimilasyon politikalarının tesir edemediği, yıldıramadığı, hatta milliyetçiliklerini belki bin kat artırmış Türkler var!.. Kardeşleriniz, sizi candan aziz bilen Bayır Bucak Türkmenleri'yiz. Ne yazık ki bu güzel ülkenin vatandaşları değiliz ama gerektiğinde bu ülke için biz de canımızı seve seve veririz!.. Yeter ki arkamızda sizin gibi düşünen ağabeylerimiz olsun... Kusuruma bakmayınız, Dertli, söylegen olur. Bu sebeple biraz fazla konuştum...
Saygı ve muhabbetlerimi takd”m ediyorum. Allah'a emanet olunuz.
Bayır Bucak Türkmen'i kardeşiniz Turgay.'
Robert De Niro
Robert De Niro
Üst onbaşı

العائلة التركمانية : oğuz Avşar