ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER

ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER Empty ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER

   rmadi41 19, 2008 5:32 pm

ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER

1)Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha stn bir fikirle karşı ıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez
2) Milliyetilik; reaksiyon değil, aksiyondur. Dinamiktir.
3) DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKIBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER.
4) TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.
5) Mlkiyetin;başkalarını sömrme, ezme aracı olarak kullanılmasına karşıyız.
6) Milliyetilik lks, ideolojisi her trl sınıf sistemlerine karşıdır
7) Fikir, iman, lk aşkı ... İnsanları gl yapan bunlardır.
- Devletleştirme, her şeyin devlet emrine, yani devletin başındaki kişilere verilmesidir.
9) Biz ne başkalarına uşaklık etmek, nede başkalarını uşak olarak kullanmak istemeyiz.
10) Taklitilik bir nevi hırsızlıktır.
11) Dokuz Işık Doktrini, derin bir insan sevgisi ve insan haysiyetine saygı ile bağlı olma isteğini ierisinde taşır.
12) İnsanlık aleminin en şerefli bir ailesi Trk Milletidir.
13) Dokuz ışık demek, Trk lks demektir.
14) Trk Töresi, Trk Ülksnn ayrılmaz bir parasıdır.
15) Ülksz insan amurdan farkı olmayan bir varlıktır.
16) Ahlakılık anlayışımız, Trk Ahlakı ve Mslmanlık inancından meydana gelmiştir.
17) İslamiyeti ele alıp Trklğ inkar etmek ihanettir. Bunun terside aynı derecede gaflet ve ihanettir.
18- Trkn en önemli vasfı teşkilatılığıdır.
19) Kendi planımıza tabi olacağız. Dşmanlarımızı, yani Trk milletinin dşmanlarını planımıza tabi kılacağız, tabi edeceğiz.
20) İnsanlar,; yoksulluğa, alığa, susuzluğa tahamml ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görlmeye aşağılanmaya asla msaade, msamaha ekmezler.
21) Her şahıs, her kişi, dşmanlarımıza karşı canlı bir propaganda vasıtası olmak zorundadır.
22) Hepiniz birer Trk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere dşrmeyin.

-Ben Trk Milletini,
Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, Rşvet ve hile iğnenen, iğnetilen hukuk dzenlerine, Ahlhtan mahrum bir hrriyete, tefecilige, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya ağırmıyorum.Trklk şuur ve gururuna, İslm ahlk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU'na ağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına ğemek zere sıramaya ağırıyorum.Sizlere kolay bir başarı, vaad ediyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola ıkmasınlar. Yolumuz uzun ve etindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel ıkacaktır. Bu etin yolda dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerekten inananlar kafilemize katılsınlar.
- Biz Trkiyede fikir, ruh ve beden sağlığı tam, fikri hr, vicdanı hr, ezilmeyen ve ezmeye hevesli olmayan yksek bir iradeye sahip, devletin ve milletin geleceğinin sorumluluğunu taşımaya hazırlanan, nefsine gveni olan bir genlik istiyoruz.
-Trk milleti bölnmez, kutsal bir btndr. Hangi partiden olursa olsun veya partisiz bulunsun, her vatandaşın refahını, hrriyetini, şerefini korumayı ve sağlamayı bu milletin bir ferdi olarak namus borcu saymaktayız.
-Trk vakurdur, kişi olarak, Bozkurt olarak bu olgunluğu elde etmelisiniz, insanca vasıflarla varlığınızı sslemezseniz, memlekete beklenen faydayı veremezsiniz. Parasız hasta muayene etmeyen doktordan, imento alan mhendisşerden olursunuz.
-Trkler Gn olan 3 Mayıs (1944) bsbtn ayrı bir dşncenin sonucudur. İ dşman olan, kılık değiştirerek milletin iine giren ve hkmetin gafletinden yararlanan komnizme karşı Trk genlerin bir uyarma yryşdr.
-Trkiyenin bugnk sınırları dışında kalan diğer Trklerle ilgilenmek ve onların faydasına, kurtuluş ve selmeti iin elden geleni yapmaya alışmak her Trk milliyetisinin kutlu bir vazifesidir.
-Milletler yabancı kuvvetlerin orduları ve diğer maddi gleri tarafından yok edilmeden önce, manevi ve fikir gleri tarafından esaret atına alınırlar. Böyle bir toplumun esir ve yok olması kesin hale gelir.
-Mcadelemiz her ne pahasına olursa olsun, siyasi kazan mcadelesi değil, ahlk ve fazilet mcadelesidir. Bu mcadelenin karakteri yıkıcı değil, yapıcı olmaktır. Bu şerefli mcadeleye Trk milletini davet ederim.
-Trk Milletine Bizansdan geme bir Hastalık vardır. Gevşeklik, lubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lf söylemek...Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lzımdır. Bu hastalığı tedavi edmezseniz, kendinize yol seiniz. Milliyeti Harekette bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı Trk olmaya mecbursunuz.Trk Milletini batıran, Bizansı batıran, Osmanlı İmparatorluğunu batıran hastalık budur.
-Trk milliyetılıği meşru savunma, yksek insanlık duyğuları ve Trk Milletinin kendi tabii haklarının savunulması, korunması duyğusu ve iradesinin, şuurunun bir ifadesidir."
"Biz aziz milletimize mreffah, kuvetli ve byk bir Trkiye taahht ediyoruz; kendimizi millete adıyoruz.Ve Trklk yoluna başlarımızı koyuyoruz."
"Trk Devletinin yenilmez, zinde hayat gc ve Trk Milletinin teminatı ve istikbali genliktir."
"Milletler arasındaki mcadele şuurundan mahrum olan toplumlar başkasının boyunduruğu altına dşerler."
Milletler, yabancı kuvvetlerin ordularınca yok edilmeden önce manevi ve fikri gleri tarafından esaret altına alınırlar."
Trk aydınları iin Batı'nın sığınması olmak bir ideal olarak benimsenmiştir. Milletimiz iin bundan korkun felaket dşnlemez."
"Trkiye'nin ykselişi ithal fikirle olmaz. Hi bir yabancı, Trkn menfaatlerini Trk Milletinin kendisi kadar dşnemez."
"Davalarımızın özm kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gndzl alışmaya girişmekle mmkndr."
"Genliğimizi byk bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı byk bir savaş."
"Ülkcler, insanlık lemi iinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır."
rmadi41
rmadi41
Asteğmen

: 450
: 39
: karluk
: 16/03/2008

http://rmadi41.spaces.live.com/

    

ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER Empty : ALPARSLAN TÜRKEŞTEN TÜRK ÜLKÜSÜ ÜZERİNE SÖZLER

   lonely wolf 19, 2008 6:51 pm

Paylaşımın iin teşekkr ederim kardeş

sağolun
lonely wolf
lonely wolf
Binbaşı

: 1156
: 36
: oğuz Salur
: 15/03/2008

    


 
: