Atilla Yılmaz

اذهب الى الأسفل

Atilla Yılmaz Empty Atilla Yılmaz

مُساهمة من طرف bozkurt oglu في الخميس ديسمبر 25, 2008 1:54 am

1975 yılında İstanbul Bakırköy'de doğan Atilla Yılmaz, aslen Trabzonludur. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilde tamamlamış olup, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde öğrenimine devam etmektedir.

Ülkü-bir yöneticisinin oğlu olması, evde dinlediği yasaklı kasetlerin etkilemesi, öz ve öz Türk olup, Türk milliyetçiliğini ruhunda hissetmesi onu Ülkü Ocaklı idealist bir genç yapmıştı. Türk milliyetçiliği ülküsüyle Ülkü Ocaklarında; Yüzyıl Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı, Çengelköy Ülkü Ocakları Başkanlığı, Bağcılar Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde Kültür-Sanat Masası Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürütmüştür.

Halen İstanbul Ülkü Ocakları'nda Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Atilla Yılmaz'ın en büyük dileği sanat dünyasında Türkçülük davasına hizmet eden bir kaset hazırlayıp müzik piyasasına sunmaktı. Bu ülküyle 1995 yılında "Haykırın" isimli albümü çıkardı. Ardından Grup Ötüken'in solisti olarak gördük kendisini.

1999 yılında "Tanrı dağın etrafını sarın sarın ha , Rusçulara Çincilere vurun vurun ha!" diyerek genç bozkurtların hayranlığını kazanan "Oy Leyli" kasetiyle çıktı karşımıza.
Ve yıl 2005 olduğunda 6 yıl aradan sonra hedeflerini daha geniş kitlelere ulaştırıp dünya Türklüğüne sanat yoluyla hizmet etme gayesiyle "Vaktidir" dedi. Ne maddi kaygı, ne şöhret sevdası, ne de sanat sanat içindir mantığı vardı yeni kasetinde. Yalnızca ve yalnızca başta Türkiye olmak üzere dünya Türklüğünün acısını yüreğinde hisseden bir Türk milliyetçisi olarak artık vaktidir diyor, inanmış bir gönülden inanmış gönüllere sunuyordu albümünü.

O, idealleri uğruna yılmadan çalışan bir teşkilatçı, kendisini Türkçülük davasına adamış bir gönül adamı ve sanattaki gurumuz...

O, gerçek bir yiğit, Türk'ün yiğit sesi Atilla Yılmaz
bozkurt oglu
bozkurt oglu
Üst çavuş

عدد الرسائل : 215
العمر : 32
العائلة التركمانية : oğuz Avşar
تاريخ التسجيل : 13/04/2008

الرجوع الى أعلى الصفحة اذهب الى الأسفل

Atilla Yılmaz Empty رد: Atilla Yılmaz

مُساهمة من طرف lonely wolf في الأحد ديسمبر 28, 2008 7:46 pm

Allah razı olsun

süper bir konudur ki okurken çok zevk ettim
saygılarla
lonely wolf
lonely wolf
Binbaşı

عدد الرسائل : 1156
العمر : 37
العائلة التركمانية : oğuz Salur
تاريخ التسجيل : 15/03/2008

الرجوع الى أعلى الصفحة اذهب الى الأسفل

الرجوع الى أعلى الصفحة


 
صلاحيات هذا المنتدى:
لاتستطيع الرد على المواضيع في هذا المنتدى