منتدى تركمان سورية .... من أجل تركمان َموحد....
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor

4 مشترك

suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor Empty suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor

مُساهمة من طرف bayir-bucak الأربعاء يونيو 25, 2008 8:59 am

ben izmirde oturmaktayim. osmanli doneminden halep güzelcekoyü diye bilinen mustafaogullari mehmet in torunuyum. dedelerimin soyunu merak etmekteyim.... büyük dedem mehmet mustafaoglu halep güzelce koyunden osmanli askeri olarak izmir e gelmiş ve orada hastalanmış ve bir daha koyune geri donememiş oraya yerleşmiş. ben torunu olarak varsa kalan akrabalarımı tanımak istiyorum.ancak ülkemizin orada yaşayan soydaşlarımıza olan duyarsizligindan dolayi simdi ben akrabalarimi bulamiyorum. ben türkiyede yaşayan 2, kuşağim .Arapca bilmedigimden ve turkçe yasak olduğundan orada nasil aranir bir fikrim bile yok.bir zamanlar bizim oz vatanimizin bir parcasi olan yerler simdi insafsizca araplastirilirken bizler elimiz kolumuz bağlı seyrediyoruz. ve bu gün ülkemizin uğraştıği teror belasi bizim zamanida goz ardi edip. soydaşlarimizin hakkını arama gereğini duymadığımiz bu suriye topreklerinda yeşertilmisti. bizler daha osmanli kimliği hasebiyle ülke sınırları dışında yaşayan oz vatandaşlarimiza sahip çikmazsak boyle başimiza neler gelir bilinmez. unutmayalim ki osmanli buralarda hukum sürdü.
bayir-bucak
bayir-bucak
Çavuş

suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor Empty رد: suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor

مُساهمة من طرف bayir-bucak الأربعاء يونيو 25, 2008 9:03 am

lütfen arkadaşlar bu kardeşimize yardımcı olalım hepinize şimdiden yardımlarınzdan dolayı teşekkürler
saygılarımla
bayir-bucak
bayir-bucak
Çavuş

suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor Empty رد: suriye kokenlibir Turkun Helep teki akrabalaini ariyor

مُساهمة من طرف lonely wolf الأربعاء يونيو 25, 2008 6:23 pm

Go'ndermiş olduğunuz makaleyi Halep'teki arkadaşlara go'nderilecektir, haber bizlere ulaşır ulaşmaz sizleri hemen bilgilendireceğiz

saygılarla
lonely wolf
lonely wolf
Binbaşı

العائلة التركمانية : oğuz Salur

مُساهمة من طرف أبوبكر برق الخميس يونيو 26, 2008 1:21 am

ونحن جاهزين للمساعدة
أبوبكر برق
أبوبكر برق
Üsteğmen

العائلة التركمانية : oğuz Begdili

مُساهمة من طرف takan turkmen الخميس يونيو 26, 2008 11:52 pm

kardaşım benim bildigim halep belve selve köyün hale mutafaoglu aşire reiysi yaşamaktadır
takan turkmen
takan turkmen
Çavuş

- مواضيع مماثلة