أنقرة تستقبل السفير الإسرائيلي بوابل من البيض!

اذهب الى الأسفل

أنقرة تستقبل السفير الإسرائيلي بوابل من البيض!

مُساهمة من طرف lonely wolf في السبت نوفمبر 07, 2009 1:35 am

İsrail Büyükelçiliği'ne yumurtaAnkara'da, İşçi Partisi üyeleri, İsrail Büyükelçiliği'ne yumurta atarak Gazze'ye yönelik saldırıyı protesto etti

Ellerinde Filistin ve Türk bayrakları ile İşçi Partisi flamaları bulunan bir grup, öğle saatlerinde İsrail Büyükelçiliği yakınlarındaki "Kahraman Kadın" Sokağı'na geldi.

Burada çevik kuvvet polisinin oluşturduğu barikat önünde bir süre İsrail, ABD ve AK Parti hükümeti aleyhine sloganlar atan grup üyeleri daha sonra basın açıklaması yaptı.

Grup adına okunan basın açıklamasında, İsrail Savunma Bakanı'nın "Biz kendimizi savunuyoruz" şeklindeki ifadesinin "yalan" olduğu belirtildi.

Açıklamada, İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırının, Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir parçası olduğu savunuldu.

Salça dolu kavanoz fırlatıldı

Açıklamanın ardından, yere, üzerinde "Katil ABD, katil İsrail" yazılı bir kağıt bırakılarak, "Kan görüntüsü vermek amacıyla" üzerine içi salça dolu kavanoz fırlatıldı.

Daha sonra gruptakiler beraberinde getirdikleri yumurtaları İsrail Büyükelçiliği'ne fırlatmaya çalıştı. Eylemin ardından grup bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.

Sokakta geniş güvenlik

İsrail'in Filistin'e yönelik başlattığı kara harekatının ardından İsrail Büyükelçiliği'nin bulunduğu Mahatma Gandi Caddesi ve civarındaki sokaklarda geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Elçiliğin bulunduğu sokağa yakın sokaklar da çevik kuvvet tarafından oluşturulan barikatlarla araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Büyükelçilik yakınlarında eylem yapılmasına izin verilmediği öğrenildi.

ODTÜ'lü öğrenciler saldırıları protesto etti

ODTÜ Yurtsever Cephe Öğrenci Birliği üyesi grup, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.

ODTÜ Hazırlık Binası önünde bir araya gelen öğrenciler, alkışlar ve sloganlarla Filistin halkına destek verdi.

Hazırlık binasından yemekhaneye yürüyen gruptakiler, yol boyunca "Filistinli Kardeşim ODTÜ'lüler yanında", "Filistin halkı yalnız değildir"
sloganları attı.

Bu arada, bazı öğrenciler de Mühendislik Merkez Binası'nın çatısına, "Kahrolsun İsrail, Yanındayız Filistin" yazılı dev pankart astı.

Yemekhane önünde grup adına yapılan açıklamada, "ODTÜ Rektörlüğü ve İsrail'in Ankara Büyükelçiliği tarafından, İsrail'i tanıtma amacıyla üniversitede açılan sergi için Filistin halkından özür dilenmesi" istendi.

Filistin halkının haklı mücadelesini kazanacağı vurgulanan açıklamada, Yurtsever Cephe Öğrenci Birliği üyelerinin her gün İsrail Büyükelçiliği önünde, "İnsanlık nöbeti" tutacağı bildirildi
avatar
lonely wolf
Binbaşı

عدد الرسائل : 1156
العمر : 35
العائلة التركمانية : oğuz Salur
تاريخ التسجيل : 15/03/2008

الرجوع الى أعلى الصفحة اذهب الى الأسفل

الرجوع الى أعلى الصفحة


 
صلاحيات هذا المنتدى:
لاتستطيع الرد على المواضيع في هذا المنتدى