Yazanın imanına kurban olayım

.... .... ::   :: 

Yazanın imanına kurban olayım

Robert De Niro 10, 2009 3:10 am

GÜN IŞIĞI

Yazanın imanına kurban olayım!..

SERVET KABAKLI
servet.kabakli@tercuman.com.tr

BİR mektup... Her satırı mill şuurla, mill sancıyla yazılmış bir mektup... Bu mektubu gönderen delikanlı, 'kaderin ta kendisiyle' izah edilebilecek bir garip tecelliyle, Trkiye sınırları dışında doğan bir Trk genci... O Suriye'de yaşama savaşı veren '1 milyon milliyeti Trk'n', Bayır Bucak Trkmenleri'nin gönllerine, ruhlarına tercman olmak zere yazmış aşağıdaki satırları...
Siz sayın ki bu mektubu e-posta kutuma yollayan, Trkiye'de vaziyeti idare edenler 'monolog' yaparken, kan ağlayan Trkmeneli'nden, Kerkk'ten, şu anda ABD askerlerinin ve onların azgın yalakaları apulcu aşiret talancılarının işgali altındaki Tel Afer'de can veren binlerce Trkmen kardeşimizin birinden geliyor!.. Siz sayın ki; Çin esareti altında inim inim inleyen, ana rahmindeki bebeklerin bile katledildiği, 'esir ve mazlum atayurdumuz' Doğu Trkistanlı bir delikanlı göndermiş bu mektubu... Siz sayın ki, Kandil Dağı'nda, işgalci efendilerinden kahpelik kursu alan bölc PKK etesinin mayınlı tuzağında şehit olan bir Mehmetiklerimizden birinin kardeşi göndermiş...
Okuyun lutfen, yazanın o kurban olduğum ruhuyla, şuuruyla, aşkıyla, imanıyla okuyun...
Trke'nin tadı...
'SELAMÜN aleykum değerli ağabeyim, Ağabeyim diyorum ya inşaallah bir mahzuru yoktur veya saygısızlık etmemişimdir size karşı... İsmim Turgay. 18 Mart 1980 doğumluyum. Suriye Bayır Bucak Trkmenleri'ndenim. stanbul Üniversitesi Bilgisayar Mhendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.
Değerli Ağabeyim, 2 gn önce tesadfen Tercman Gazetesi'ni aldım (perşembe gn) ve sizin o mkemmel yazınızı okudum bugn de devamını okumak iin yine aldım ve okudum... İnanamıyorum Servet Abim, sizler neredesiniz, var mı sizin gibi dşnenler? Ya da bizler nasıl rastlayamıyoruz sizin gibi dşnen byklerimize?.. Köşenizde yazdıklarınıza tamamen ve btn kalbimle katılıyorum. Sanki benim kafamdakileri yazmışsınız. Okurken o kadar heyecanlandım ki anlatamam size... Her gn aklımdan ıkmayan ve her dşndğmde iimi paralayan aşırı şekilde rahatsız olduğum konulara değindiniz... Ben bu konuları sadece ok yakın bir iki arkadaşımla konuşabiliyorum. Onların da bana ne kadar katıldıklarını bile bilmiyorum.Trkiye'de okumak her BAYIR BUCAK gencinin hayalidir. Çok azımızın bu hayali gerek oluyor. İnanılmaz bir şeydir, insanın tylerini diken diken eden bir hayaldir bu... Trkiye'ye gideceksin, orada herkes Trke konuşuyor... Sokakta herkes Trke konuşuyor; bakkal, manav, devlet dairelerindeki memurlar, polis, asker, herkes Trke konuşuyor!.. Bu inanılması g bir durum... Trke konuştuğumuzda kimse ters ters bakmayacak bize, devlet dairelerinde 'Trke konuşmak yasak' diye bağırmayacaklar bize... Okulda 'Trkmen misin' diye sorup öğrencisi, hocası kmsemeyecek... Ve daha neler neler!..Trke hazırlık yılımız Gazi Üniversitesi'ndeydi. Orada btn bu saydıklarım vardı... Sağ olsunlar hocalarımız da bizlere olması gerektiği gibi sahip ıktılar... Her şey hayalini kurduğumuz gibiydi...
Canımızı veririz!..
AMA... Ama Trkiyemizi tanıdıka bazı gördklerimiz, öğrendiklerimiz bizi kahretmeye başladı... Sağ-sol diye ayırmışlar kardeşlerimizi...Akıl almayacak bir durum bu. Nasıl olur da birbiriyle savaşır ve binlerce Trk genci ölr... Ağabeyim, solcusu olsun, lkcs olsun, o yıllarda ölen kardeşlerimizin hepsi, o dönemin en cesurlarıydılar bence ve lke iin bir felakettir bu... Öyle bir atışmaya giren insan sıradan değildir, en cesurlardandırlar. Kim yaptırdı bu katliamları, Trkiye'nin o zamanki yöneticileri yıllar boyunca nasıl göz yumdular buna?.. Beş bin civarında Ülkc Trk Milliyetisi, Anadolumuzun yiğit evlatları şehit olmuş. Bunlar aklıma geldike ağlamaklı oluyorum!.. Ağabeyim, şu gnlerdeki akıl almaz olaylara da ok zlyorum. Trk'm diyemez hale geldik neler oluyor Trkiye'mizde?.. Nedendir bu kadar taviz, nedir oynak, kaypak, kendilerine göre başka, bize göre başka Avrupa kriterleri?.. Anlamıyorum sen TÜRKİYE'sin arkadaş, sana insanlığı Avrupa mı öğretecek?.. Ne haddine.. AB nalıncı keseri gibi her şeyi kendine istiyor. Onun iin televizyon kanallarıyla, gazeteleriyle sanki Trkiye'mizi işgal etmişler. Trk aile yapısını, dizilerle, sama sapan programlarla bitirmeye alışıyorlar...
Servet Ağabeyim, size ve Tercman gazetemize hayran kaldım. Allah sizlerden razı olsun. Unutmayınız, biz de varız!.. Bayır Bucak Trkleri de var!.. Orada, Suriye sınırları iinde, öz vatanlarında ve maalesef misak-ı mill sınırları dışında 1 milyon Trk milliyetisi yaşıyor; zorluklar iinde baskılar altında olsa dahi... Her trl baskının, asimilasyon politikalarının tesir edemediği, yıldıramadığı, hatta milliyetiliklerini belki bin kat artırmış Trkler var!.. Kardeşleriniz, sizi candan aziz bilen Bayır Bucak Trkmenleri'yiz. Ne yazık ki bu gzel lkenin vatandaşları değiliz ama gerektiğinde bu lke iin biz de canımızı seve seve veririz!.. Yeter ki arkamızda sizin gibi dşnen ağabeylerimiz olsun... Kusuruma bakmayınız, Dertli, söylegen olur. Bu sebeple biraz fazla konuştum...
Saygı ve muhabbetlerimi takdm ediyorum. Allah'a emanet olunuz.
Bayır Bucak Trkmen'i kardeşiniz Turgay.'

Robert De Niro
Üst onbaşı

: 26
: oğuz Avşar
: 18/09/2009

.... .... ::   :: 

: