Tm dnya aslinda Trk'tr

.... .... ::   :: 

Tm dnya aslinda Trk'tr

   Robert De Niro 01, 2009 9:39 amGeen hafta bir konferans vermek zere Trkiye'ye gelen Amerikalı araştırmacı yazar Gene D. Matlock, 'Ey Dnya İnsanları Hepiniz Trksnz' adlı kitabında da yer verdiği ilgin iddialarıyla 'Tm dnyanın kökeninin aslında Trkler olduğu' tezini yeniden alevlendiriyor. AKŞAM PAZAR'a konuşan Matlock, kitabında din, dil, tarih ve kltr odaklı pek ok kaynak aracılığıyla tezine arpıcı kanıtlar da sunuyor.

Kadim Trkler, tm insanların ataları olabilir mi? Maya ve Azteklerden Kızılderililere, Ruslardan Hintlilere, Araplardan İngiliz, İtalyan ve Kuzey Avrupalılara hepsinin kökenlerinin Trk olduğu söylense inanır mısınız? Peki, acaba Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. Muhammet ve Buda da Trk myd? Tm dinler Kadim Trklerin Tengri dininden mi tredi? Bunlar kafa karıştıran ama bir o kadar da merak uyandıran, cevaplaması zor sorular. Ancak bir araştırmacı bu soruların hepsine 'evet' cevabını veriyor. Ve iddiasının doğruluğuna dair kanıtları da 'Ey Dnya İnsanları Hepiniz Trksnz' adlı kitabında önmze sunuyor. İşin ilgin yanı, bu tezin sahibi Trk değil, bir Amerikalı: Gene D. Matlock. Temmuz ayında Hermes Yayınları tarafından Trke olarak basılan 'Ey Dnya İnsanları Hepiniz Trksnz / Kayıp Bir Uygarlığın Sırları Dnyayı Nasıl Değiştirebilir' adlı kitabında Gene D. Matlock ilk insanların Trklerle başlayıp daha sonra dnyaya dağıldığını, ilk konuşulan dilin Trke olduğunu, bilimin, felsefe ve dinin yine Trklerden doğduğunu söylyor. 65 yıldır Meksika'da yaşayan ve hem Hıristiyanlığın kökenleri hem de Meksika'daki Amerikan yerlilerinin kökenleri zerine uzun yıllar boyunca araştırmalar yapan Matlock'un dini kitaplar, mitolojiler, kltr, gelenekler ve özellikle de dil biliminin ışığında elde ettiği ipularını birleştirerek sunduğu kanıtlar da hayli şaşırtıcı. 81 yaşındaki Matlock ile bir konferans vermek iin geldiği İstanbul'da buluştuk ve arpıcı iddiası zerine konuştuk.

- Dnyadaki tm insanların Trklerden geldiğini söylyorsunuz. Sizi bu konuda bir araştırma yapmaya yönelten şey neydi?
Yıllar önce İsraillilerin Filistinlilere yaptığı köt muamele sebebiyle ok zlmştm ve bu insanların bir trl paylaşamadığı kutsal toprakların tarihi ve buradaki dinlerin kökenleri zerine araştırmalar yapmaya başladım. Bu araştırmalarımı bir yandan da yazıyordum. Araştırma ilerledike her şey beni önce Hindistan'a, daha da derinleştiğindeyse Hindistan'ın kuzeyine götrd. Elimi neye atsam önnde sonunda her şeyin kaynağı olarak karşıma Trkler ve coğrafya olarak da Trkiye ve Orta Asya ıkıyordu. Zira dikkatle incelediğimde Eski Ahit (Kitab-ı Mukaddes'in ilk bölmn oluşturan, Tevrat ve Zebur'u da kapsayan 39 kitap) ve İncil'de İsrail'den bahsedilmediğini gördm. Kutsal kitaplarda bahsedilenler aslında Trkiye ile bağdaşıyordu. Nuh'un Gemisi efsanesi, Byk Tufan... hepsinin kökeni Trkiye ve Trklere dayanıyordu. Bu da bana şunu gösteriyordu: İnsanlığın başladığı yer Trkiye idi. Biz insanlar tm uygarlığın atası olarak Smer, Yunanistan, Mısır ve Çin'i görmeye yanlış bir şekilde şartlanmışız.

İNSANLIK TÜRKİYE'DEN BAŞLADI
- Peki, nasıl oluyor da Trkler tm insanlığın atası oluyor?
Birka bin yıl önce Kuzey Kutup bölgesinde bir cennette, bolluk iinde yaşayan ileri derecede uygarlaşmış bir halk vardı... Dnyadaki btn dinler hangi ulusa ait olursa olsun insanlığın beş kökensel ırkı olduğunu söyler. Bu beş ırka Kurus, Krishti ya da Krishtaya deniliyordu. Yaşadıkları yere ise Yahudilikte ve Hıristiyanlıkta Aden denir. Hindular buraya Uttura Kuru adını verir. Eski Yunan tarihileri ve mitolojisi ise buraya Hiperborea olarak göndermede bulunur. Tibetli Budistlar ise Khedar Hand (Tanrı Şiva'nın lkesi) ve Şambala der. Aynı zamanda buraya Tanrı Şiva'nın toprakları anlamında Sivariya ve Sibirya da denmektedir. Yeni ilk insanların yaşadığı cennet bahesi Sibirya bozkırlarıdır. Buradaki ilk insan olan Adem (İngilizcedeki yazılışıyla Adam) Trk dilinde 'insanoğlu' anlamında kullanılır. Nitekim buradaki yksek zeka ve uygarlığa sahip ari ırk (aryan) Trk'tr. Trkler'in kendilerinden Kıpaklar, Kurular ya da Aryanlar diye bahsetmesi de bunun kanıtıdır. Ancak pek ok farklı din ve mitolojide getiği zere bu insanlar lanetlenip bir doğal felaket yaşar, dnya ekseninde meydana gelen ani bir sapma ile yaşadıkları yer donmuş, byk seller olmuştur. Şimdi adına Trkler dediğimiz Kurular gneye, Orta Asya'ya kamak zorunda kalmıştır. Bu anlatılan Byk Tufan'dı. Nuh ve insanlığın soyunu devam ettiren oğulları da işte bu kökenden geldi; yani Trk't. Nuh'un gemisinin karaya oturduğu Ararat Dağı'nın Trkiye'deki Ağrı Dağı olduğu inancı da bunu kanıtlıyor. Böylece Trk soyundan gelen insanlık Trkiye'ye ve aşağıya Mezopotamya ve Hindistan'a dağıldı. Dolayısıyla Smerler, Hititler, Iraklılar, Krtler, Hintliler, Mısırlılar hepsi aslında Trk't. Kuzey Kutbu'ndan aşağı inerek Kuzey Avrupa'ya İsve, Finlandiya, İngiltere'ye ve tm dnyaya yayıldılar. Bugn herkes kendi neslinin izlerini Trklere dek srebilir.

- Buna kanıt olarak neleri gösterebiliyorsunuz?
Dnyanın her köşesinde kullanılan dilden inanlara ve tanrı isimlerine kadar her şeyin dil olarak aynı kökenden geldiğini görebilirsiniz. Bu tm dinlerin, dillerin de tek bir kaynaktan ıktığını gösteriyor: Trklerden! İngiltere'den, Finlandiya'ya insan isimlerinden yer isimlerine Trke kökenli kelimelere rastlayabilirsiniz. Finlandiya'da Kırkpınar diye bir yer var! Urdu dilinde binlerce Trke kelime var. Hintlilerin Kutsal Kitabı Mahabharata aslında Trklerin tarihlerini anlatıyor. Yunanlıların byk tanrısı Zeus'un ismi de Trke. Kuds, İsa gibi kelimelerin kökeni de aslında Trke ve dahası bu bahsedilen yerler de aslında İsrail'de değil Trkiye'de; İsa da bu topraklarda yaşadı. Öte yandan yakın tarihte Keltlerin (İrlandalılar, Galiler, İskoyalılar) DNA'sı incelendi ve Altay'dan geldikleri kanıtlandı. Vikingler, Finikeliler ve İtalya'nın Roma İmparatorluğu'ndan yıllar önce burada yaşayan ve Roma'nın kurucuları sayılan yerli halkı Etrskler de Trk'tr. Estrskler'in DNA'larının Trklerinkiyle yzde 97 aynı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

- Amerika'daki Kızılderililerin de Trk olduğu sıka dile getirilen bir iddiadır....
Evet, Kızılderililer Trk'tr, bunu kendileri de söyler. Kltr ve geleneklerindeki benzerlik aşikar. Özellikle Amerika'da Trk soyundan geldiğini söyleyen Meluncanlar'dan olan Cherokee'ler Trkiye ile bugn ok yakın ilişkiler iindedir.

- Bu iddialarınızı dnyanın pek ok yerinde dile getiriyorsunuz. Peki, nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Önceleri herkes bana glmşt ama şimdi durum değişiyor. Amerikanın yerli halkları, Kızılderililer, Meksikalılar bu teze ok pozitif tepki veriyor. Çoğu kabul de ediyor. Ancak ABD'deki Amerikalıların veya İngilizlerin pek hoşuna gitmiyor.

- Dnya bunu kabul etse ne olur sizce?
Hepimizin kardeş olduğuna inanmak insanlığın sahip olduğu tm sorunlar ve huzursuzluk özme ulaşır. Dnya daha iyi bir yer olur.

Amerika'yı İspanyollar değil, Trkler keşfetti
'Amerİka kıtasındaki pek ok yer ismi aslında Trke kökenli. Meksika'daki Teotihuacan kalıntıları aslında Trke olan Tea (tanrı)+ Tiwa (Bir Trk boyu olan Tuvaların bugn bir cumhuriyeti de vardır) + Han (krallık anlamına gelen Trke kelime) kelimelerinden tremiştir. Peru'daki Karal kalıntılarındaki piramitler Mısır'dakilerden daha eskidir ve Trke'de 'hkmdar' anlamına gelen kral kelimesinden tremiştir. Meksika'da bugn de Trke kökenli birok kelime kullanılıyor. Örneğin dağ/tepelere Meksika'da tepek deniliyor; Atatepek, Çapultepek isminde şehirler bulunuyor. Havasu diye bir yer bile var. İspanyollar Meksika'ya ilk geldiklerinde Aztek'lere hangi tanrıya inandıklarını sorduğunda onlar 'İnana' cevabını vermişti. Bu Antik Smer'de de bir tanrıanın adı. Yani Smerler ile Aztekler aradaki onca mesafeye, okyanusa rağmen aynı adlı tanrıya inanıyor. Dahası Meksikalılar da Hintliler de Trkleri aynı kelimeyle 'Karaskus' diye adlandırıyordu. Demek ki Amerika'yı İspanyollar değil, önce Trkler keşfetmişti. Sonuta bunlar gibi sayısız örnek şunu gösteriyor: Dnyanın her köşesindeki btn uygarlıklar Orta Asya'dan gemiş ve her yerde ortak olarak karşımıza ıkan din, dil, kltr ve inanışları buradan tm dnyaya taşımıştır.'
avatar
Robert De Niro
Üst onbaşı

: 26
: oğuz Avşar
: 18/09/2009

    

: Tm dnya aslinda Trk'tr

   lonely wolf 02, 2009 3:02 am

kandaşım her zaman olduğu gibi hem yeni hem de ilgin makaleleri bilgimize aktarıp bizlerle paylaşıyorsunuz, Go'ktengri sizlerden razı olsun

Yalnız Kurt
avatar
lonely wolf
Binbaşı

: 1156
: 35
: oğuz Salur
: 15/03/2008

    


.... .... ::   :: 

 
: